Lampionový průvod

5.11. 2019861x

Ve čtvrtek 31. října jsme v naší školní družině uspořádali lampionový průvod. Děti se na akci pilně připravovaly a za pomocí vychovatelek si v družině celý týden vyráběly vlastní lucerničky.

A jak celá akce probíhala? Sešli jsme se v hojném počtu v 18 hodin před budovou školy, u budovy K. Děti přišly ve strašidelných kostýmech, nejrůznějších převlecích a maskách. K vidění byly čarodějnice, duchové, upíři, víly a nejrůznější strašidla. Akci zahájil pan ředitel krátkým přivítáním a pak už jsme se společně vydali s rozsvícenými lucerničkami a lampiony na procházku potemnělým areálem a okolím naší školy. Na závěr průvodu si pan ředitel připravil pro všechny milé překvapení, kdy vzal děti do budovy školy a umožnil jim projít se i s lampiony školou potmě. Nadšení bylo veliké a děti si chvilku strachu ze tmy opravdu užily. Poté jsme se přesunuli opět k budově K, kde na všechny čekalo připravené občerstvení s teplým čajem. V průběhu občerstvení mohly děti zodpovědět otázku týkající se historie lampionových průvodů a svoji odpověď vhodit do losovací krabice. Jelikož si děti o historii lampionových průvodů povídaly v družině a správná odpověď pro ně byla tedy „hračka“, získaly nakonec všechny děti drobný dárek.

Velké poděkování patří všem rodičům, kteří se připojili a připravili pro děti domácí moučníky, koláče, perníčky a další pohoštění, na kterém si všichni moc pochutnali!