Lyžařský výcvikový kurz

15.2. 20191583x

CHCEME ZPÁTKY NA LYŽÁK

Už tradičně si žáci sedmého ročníku 5 dní užívali horského vzduchu v obci Bílá v Beskydech. Lyžařský výcvikový kurz se konal začátkem února a oproti loňskému roku „matka příroda“ dopřála žákům bohatou sněhovou nadílku. Dětem se zpátky domů ale vůbec nechtělo.

Naložit kufry, lyže, lyžáky, vybrat si místo v autobusu, zamávat rodičům a hurá na hory! Je neděle 3. 2. pravé poledne a vyrážíme na „lyžák“ směr Bílá. O hodinu a tři čtvrtě později už skládáme sportovní náčiní v lyžárně a kufry na pokoje ubytovny. Času není nazbyt, takže rychle do lyžařského a šup na svah. Děti jsou rozděleny do čtyř družstev: „torpéda“, „stíhačky“, „rychlé šípy“ a „borci (nakonec)“.

Každý den nás čeká tříhodinové lyžování dopoledne a dvouhodinové lyžování odpoledne. K tomu večerní přednáška a zábavný program. Časový harmonogram je dost nabitý, odpočívat na svých pokojích se ale dětem moc nechce. Zahnat je po večerce ke spánku je téměř heroický výkon. Ve středu už se ale svalová únavu dostavuje i u zdatnějších jedinců. Je proto čas dát si trochu „oraz“, vynechat odpolední lyžování a vyjít si na procházku k pramenu říčky Smradlavky. Čtvrtek je věnovaný závodům ve slalomu, karnevalu na sněhu a večer pak vyhodnocení lyžáku a závěrečné diskotéce.

V pátek nás čeká poslední „lyžovačka“, balení a po obědě návrat domů. Sedmáci do zpátečního autobusu nastupují se smutnými tvářemi, sem tam ukápne i slza. Prosí, že chtějí další týden lyžáku navíc. Někteří nabízejí i úplatky svým učitelům. Bohužel všechno krásné musí jednou skončit. Příští rok vás ale, milé děti, čeká cyklistický kurz…

Mgr. Zuzana Dostálová