Odznak všestrannosti olympijských vítězů

13.9. 2019767x

Ve dnech 5.-6. září se v Brně konalo 10. republikové finále v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Sešlo se zde přes 600 dětí a 200 učitelů. Cenné rady všem závodníkům dávali bývali olympionici, kteří přišli tuto akci podpořit. Kromě závodění jsme mohli sledovat i pestrý doprovodný program nebo exhibice bývalých profesionálních sportovců.

Naši školu reprezentoval Štěpán Lorenc, žák 8. A, který se zde kvalifikoval po skvělých výkonech v okresním i krajském kole. Závodilo se ve všech disciplínách víceboje: sprint 60 m, běh na 1000 m, skok do dálky, leh-sedy, kliky, shyby, švihadlo, hod míčkem, trojskok z místa a hod medicinbalem. V několika disciplínách si vytvořil nové osobní rekordy, a to i zásluhou nových treter, na které mu přispěl Spolek přátel školy. Nakonec se ve své věkové kategorii, kde startovalo 63 závodníku, Štěpán umístil na skvělém 16. místě.

Gratulujeme, děkujeme za reprezentaci a věříme, že příští rok bude výsledek ještě lepší.