Jídelníček MŠ

Dobrou chuť přeje kolektiv školní jídelny! 
Hlavní kuchařka: Andrea Smolková 
Vedoucí školní jídelny: Soňa Spáčilová

Pro týden

14. 10. - 18. 10. 2019

 

Pondělí

Přesnídávka:makový závin, kakao (a: 01,03,07)
Polévka:selská 1 (a: 01,07,09)
Hlavní chod:hovězí na kmíně, vařené brambory, mrkvový salát s ananasem, ovocný sirup/voda (a: 01,07,09)
Svačina:kmínový chléb, pomazánkové máslo s jarní cibulkou, čaj (a: 01,07)

Úterý

Přesnídávka:podhorský chléb, zeleninová pomazánka, caro (a: 01,07,09)
Polévka:hovězí s masem a nudlemi (a: 01,07,09)
Hlavní chod:čočka na kyselo, vařené vejce, kmínový chléb, sterilovaný okurek, ovoce, sirup (a:01,03,07,09,10)
Svačina:dalamánek, šunková pěna s žervé, hrozny (50g), čaj (a: 01,07)

Středa

Přesnídávka:veka, brokolicová pomazánka, mléko (a: 01,03,07)
Polévka:sýrová s kapáním (a: 01,03,07)
Hlavní chod:losos na másle a rozmarýnu, citrón, bramborová kaše s cibulkou, teplá zeleninová obloha, ovocný sirup/voda (a: 01,04,07,09)
Svačina:chléb mušketýr, pomazánka z drůbežího masa, čaj (a: 01,06,07)

Čtvrtek

Přesnídávka:chléb kornspitz, krabí pomazánka, 1/2 jablka, vanilkové mléko (a: 01,04,06,07,14)
Polévka:zeleninová s jáhlami (a: 01,07,09)
Hlavní chod:kuřecí maso na bazalce, dlouhozrnná rýže vařená, kompot, sirup (a: 01,07,09)
Svačina:ovocný jogurt, rohlík, čaj (a: 01,07)

Pátek

Přesnídávka:moskevský chléb, tvarohová pomazánka, kapie, čaj (a: 01,06,07)
Polévka:z míchaných luštěnin (a: 01,07,09)
Hlavní chod:grenadýrský pochod (zapečené flíčky s brambory), salát z červeného zelí, džus/voda (a: 01,03,07)
Svačina:višňová kapsa, bílá káva (a: 01,03,06,07)

Pro týden

21. 10. - 25. 10. 2019

 

Pondělí

Přesnídávka:rohlík, jahodové máslo, kakao (a: 01,07,12)
Polévka:pórková s kapáním (a: 01,03,07,09)
Hlavní chod:segedínský guláš, houskový knedlík, ovoce, ovocný sirup/voda (a: 01,03,07,09)
Svačina:kmínový chléb, budapešťská pomazánka, čaj (a: 01,07)

Úterý

Přesnídávka:cereálie, mléko, čaj (a: 01,07)
Polévka:česneková s opečeným chlebem (a: 01,03,07,09)
Hlavní chod:hovězí v kapustě, brambory vařené, minerálka/voda (a: 01,07,09)
Svačina:moskevský chléb, špenátová pomazánka, okurka, čaj (a: 01,03,07)

Středa

Přesnídávka:chléb labužník, vitamínová pomazánka, caro (a: 01,07,09,10,11)
Polévka:fazolová s rajčatovým protlakem (a: 01,07,09)
Hlavní chod:kuřecí maso po čínsku, dlouhozrnná rýže vařená, sirup (a: 01,03,06,07,09)
Svačina:toustový chléb, máslo, sýr, ledový salát, čaj (a: 01,07)

Čtvrtek

Přesnídávka:chléb mušketýr, pomazánka z rybiček v tomatě, čaj dobré ráno (a: 01,04,06,07)
Polévka:masový krém (a: 01,07,09)
Hlavní chod:švestkové knedlíky (bramborové), ovoce, mléko/voda (a: 01,03,07,12)
Svačina:zábrdovický chléb, máslo, vejce, rajče, čaj (a: 01,03,07)

Pátek

Přesnídávka:kmínový chléb, sýrová pomazánka s jáhlami, čaj (a: 01,07,10)
Polévka:zeleninová (a: 01,07,09)
Hlavní chod:holandský řízek, bramborová kaše, salát okurkový, džus/voda (a: 01,03,07)
Svačina:babeta s citronovou příchutí, vanilkové mléko (a: 01,03,07)

Alergeny

ALERGENY: 01-obiloviny, 02-korýši, 03-vejce, 04-ryby, 05-arašídy, 06-sója, 07-mléko, 08-ořechy, 09-celer, 10-hořčice, 11-sezam, 12-siřičitany, 13-vlčí bob, 14-měkkýši
*RYBÍ PORCE MOHOU OBSAHOVAT KOSTI.
DBEJTE ZVÝŠENÉ POZORNOSTI PŘI KONZUMACI!

Pro naše děti a zaměstnance

vaříme jídlo z kvalitních a čerstvých surovin dle přísných norem norem pro školní stravování. Suroviny jsou denně zaváženy čerstvé, provoz kuchyně začíná již ve 4:00. Celkem vaříme pro 1 800 strávníků na ZŠ Stupkova, ZŠ Gorkého, ZŠ Mozartova, MŠ Jílová, MŠ Michalské stromořadí, MŠ Žižkovo nám., MŠ Sokolská.