Návštěva Motýlária

24.2. 20201017x

V pátek 21. února jsme se s dětmi vypravili do nově otevřeného Motýlária v Olomouci – Holici, které je součástí zahradního centra Florcenter. Děti zde měly možnost vstoupit mezi nádherné, pestrobarevné, volně poletující motýly a potěšit se pobytem přímo uprostřed motýlí voliéry. Také jsme si prohlédly kukly, z nichž se přímo v Motýláriu líhnou dospělí jedinci.

Součástí této exkurze bylo tvoření zápichů do květináče. Děti si pomocí šablony vytvořily srdíčka a zdobily je barevnými peříčky. Jelikož šla dětem práce pěkně od ruky a byly moc šikovné, dostaly všechny na památku ze zahradního centra hrnkovou květinu Prvosenku (z lat. Primula).

Velké díky patří vstřícnému personálu zahradního centra, díky kterému si děti mohly motýlky brát přímo do rukou a potěšit se tak s nimi opravdu velmi zblízka.

Více fotografií najdete ZDE