Třída s rozšířenou výukou
matematiky a informatiky

Na naší škole každoročně otvíráme od 6. ročníku  třídu s rozšířenou výukou matematiky a informatiky. Žáci mají v této třídě vyšší hodinovou dotaci matematiky a informatiky oproti běžným třídám ZŠ. Děti tak získávají poznatky nad rámec osnov běžných tříd základní školy.
Obsah a metody výuky matematiky jsou zaměřeny především na rozvoj logického myšlení a získávání dovedností řešit úlohy pomocí matematického aparátu.

Obsah výuky informatiky je zaměřen na dosažení ECDL Core Certifikátu. ECDL je pouze samotný proces nezávislého testování, které zjišťuje formou převážně praktických úkolů v reálném programovém prostředí, zda je žák schopen využívat základní informační a komunikační technologie na takové úrovni, která odpovídá mezinárodní definici počítačové gramotnosti.

Podmínky pro přijetí:

• úspěšné zvládnutí testu z matematiky
  • úspěšné zvládnutí testu z informatiky
  • výborný prospěch a chování

Přijímací zkouška z matematiky vychází ze základního učiva 5. ročníku a je doplněny jednoduchými logickými úlohami (ukázkové příklady jsou uvedeny pod tímto textem). Přijímací zkouška z informatiky prověří základní teoretické znalosti (jednotky, HW, SW) i praktické dovednosti v oblasti základů práce s PC (práce s okny, soubory a složkami).

Přihlášku je možné získat zde na našich stránkách (pod tímto textem) nebo osobně na informační schůzce na ZŠ Stupkova dne 14. 5. 2019 v 18:00. Zvací dopis k přijímací zkoušce škola nezasílá.

Přijímací zkoušky:
Přihlášení žáci se dostaví na přijímací zkoušky dne 22. 5. 2019.
Prezence: 8:00-8:30
Zkouška z matematiky: 8:30-9:15
Zkouška z informatiky: 9:30-10:15

S sebou: psací a rýsovací potřeby (kalkulačka není povolena, mobilní telefony musí být vypnuty).

Na Facebooku ECDL Czech Republic o nás 2O. 2. 2019 napsali: