Cyklistický kurz

15.7. 20191605x

53 opálených dětských tváří, stovky štípanců od komárů, nula ztrát na životech, jedno odepsané kolo a nespočet smutných úsměvů, že je po kurzu. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat letošní cyklistický kurz.

10. června 2019 odjelo na „cyklák“ celkem 53 dětí osmého ročníku, a sice, jako už tradičně, do Nových Mlýnů. Za celých 5 dní z nebe nespadla ani jedna dešťová kapka, o to víc bylo ale zapotřebí prolévat vodou hrdla. Sluníčko totiž kurzistům dopřávalo teploty nad 30 stupňů celzia. I ve velkém horku si ale děti užily výlet do Lednice, Aqualandu Moravia, filmaři proslavené obce Zaječí nebo třeba závod v jízdě zručnosti.

Vážné úrazy se nám naštěstí letos vyhnuly. Píchnutých duší a závad na kolech ovšem bylo více než dost. Jeden bicykl zůstal po pádu dokonce nepojízdným, jeho majitel si naštěstí odnesl jen pár odřenin.

Dětem nezkazili náladu ani letos přemnožení komáři, kteří se každý podvečer vyrojili v hororovém množství. A k naší smůle komáří samičky byly docela odolné vůči repelentům. To ale naše žáky nerozhodilo a dál si užívali společných aktivit.

Poslední večer byl ve znamení táboráku a zpěvu za doprovodu kytary. A nutno dodat, že do zpěvu se pustila nejen hudební třída. „Cyklák“ stál zkrátka zato!

Více fotografií najdete ZDE