Pojedeme na republiku!

26.4. 20191385x

Skvělý úspěch se ve středu 24. 4. 2019 povedl našim žákům. Tým ve složení Filip Andrýsek, Pavel Černý, Aneta Drozdová, Ondřej Fojtík, Adéla Jančíková, Jan Kadlec, Ema Pernicová, Vlastimil Roletzky a Jan Špunar se zúčastnil sportovně-historické soutěže Battlefield. Skončili na druhém místě, a tedy postupují do celorepublikového finále O pohár ministra obrany.

Aby vůbec mohli žáci soutěžit, museli ještě ve škole společně vytvořit prezentaci na téma Václav Morávek – významná osobnost československého odboje za druhé světové války a přinést ji na samotný závod. Soutěž totiž spoluorganizuje Československá obec legionářská, a má tak trochu napodobit těžký výcvik československých parašutistů za druhé světové války v Anglii a zároveň zvýšit povědomí o našich hrdinech.

Samotný závod pak trval asi tři hodiny a více než na fyzické zdatnosti záleželo, jak žáci dokáží spolupracovat, domluvit se a fungovat jako tým. Společně zdolávali lanové překážky, hlavolamy, fyzické testy, vědomostní test, orientační běh nebo třeba pantomimický úkol. Naši borci se do soutěže pustili se vší vervou a jasným cílem – postoupit z oblastního kola do finále. Vybírali si nejvíce bodované, ale zároveň nejtěžší úkoly, běhali od překážky k překážce, makali do poslední minuty. Vyplatilo se. V konkurenci dalších devíti týmů skončili za prvním družstvem jen velmi těsně.

Gratulujeme a držíme pěsti ve velkém finále, které se koná 14. června v Praze!

Mgr. Zuzana Dostálová