Okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

7.5. 20191528x

Naše škola se letos poprvé zapojila do projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Žáci druhého stupně tak během školního roku plnili celkem deset disciplín, které prověřily jejich sílu, rychlost, vytrvalost i obratnost. Ti nejlepší pak byli vybráni do okresního kola, kde soutěžili v družstvu, ale i jako jednotlivci.

Okresní kolo se konalo 3. května 2019 na atletickém stadioně v Olomouci a děti závodily v disciplínách: skákání přes švihadlo a kliky po dobu dvou minut, trojskok z místa, hod medicinbalem a běh na 1 000m nebo dvouminutový driblink.

Z 18 družstev skončil náš tým ve složení: Michaela Krapková, Sára Stáncová, Vendula Revťáková, Natálie Kročková, Štěpán Lorenc, Karel Navrátil, Gabriel Siedloczek, Jan Raška na osmém místě. Jako jednotlivci pak ještě závodili: Terezie Dostálová, Marek Begy, Marek Baletka, Petr Mikulka, Ondřej Zahradníček.

Do krajského kola postoupil Štěpán Lorenc, který skončil ve své věkové kategorii na druhém místě. Gratulujeme!

Děti podaly velmi pěkné výkony, i když se soutěže, která má několikaletou tradici, zúčastnily poprvé. Zároveň ale mohly zjistit, kde mají ještě rezervy.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme všem závodníkům hodně dalších osobních úspěchů!

Mgr. Zuzana Dostálová