Demolice školních rekordů na Poháru rozhlasu

14.5. 2023438x

Přes 30 žáků naší školy se ve čtvrtek 4. 5. 2023 zúčastnilo závodů o „Pohár rozhlasu“. Jednalo se již o 54. ročník této tradiční atletické soutěže. Soutěžilo se v kategoriích 6. – 7. tříd a 8. – 9. tříd jak mezi dívkami, tak mezi chlapci. Počasí nám přálo, a tak mohli závodníci soutěžit ve všech atletických disciplínách (běhy, skoky, hody, vrhy). Na konci akce se sečetly body v jednotlivých družstvech a nejlepší týmy byly vyhlášeny i náležitě odměněny. Z naších družstev nejlépe dopadli chlapci 6. – 7. tříd, kteří se umístili na 5. místě. Starší chlapci skončili 10. U dívek si lépe vedly žákyně 8. – 9. tříd. Dosáhly na 6. místo. Jejich mladší spolužačky skončily 8.

Mnoho žáků motivovala šance vytvořit nový školní rekord a zapsat se na „Tabuli rekordů“. To se nakonec povedlo nejednomu žákovi. Celkem bylo překonáno školních rekordů!

Nejlepší individuální výsledky našich žáků:
2. místo: Tereza Havlíčková – běh 800 m (nový školní rekord)
2. místo: Rozálie Michálková – sprint 60 m (nový školní rekord)
2. místo: Viktor Němec – vrh koulí (nový školní rekord)
3. místo: Matěj Streit – sprint 60 m (nový školní rekord)
4. místo: Michal Němec – sprint 60 m
4. místo: Michal Němec – skok do dálky (nový školní rekord)

Rozálie Michálková – skok do dálky (nový školní rekord)
Evelína Michálková – skok do dálky (nový školní rekord)
Tomáš Bürgl – skok do dálky (nový školní rekord)

Všem reprezentantům a rekordmanům gratulujeme. Byli jste skvělí!

Mgr. Andrzej Szymanik