Kouzlení s vakuem

24.10. 20181423x

V minulých dnech měli žáci 8. a 9. ročníků možnost začít netradiční hodinu fyziky. Na naši školu totiž přijeli zástupci firmy Edwards Lutín, kteří si pro žáky připravili tzv. kouzlení s vakuem. Tato lutínská firma se zabývá vývojem a výrobou vývěv, neboli zařízení, která odčerpávají vzduch či jiné plyny z uzavřeného prostoru a vytváří tak částečné vakuum.

A protože jednu vývěvu přivezli zástupci firmy přímo k nám na školu, měli žáci možnost vidět, co vývěva dokáže např. s bonbóny známými jako marshmallow, co udělají ve vývěvě vakuované arašídy, anebo třeba jak je to s varem vody ve vakuu.

Celý program byl velice zajímavý a žáci velice rychle zjistili, že fyzika vlastně vůbec není nuda.

Děkujeme tímto firmě Edwards Lutín za zajímavou a přínosnou akci pro naši školu!

Fotogalerie z akce