Místní kolo soutěže YPEF

12.4. 2023276x

Ve středu 29. března se vybraní žáci sedmých a devátých ročníků zúčastnili místního kola soutěže YPEF (Young People in European Forests). Jedná se o vědomostní soutěž se zaměřením na lesnictví, lesy a jejich význam.
Soutěžní týmy nejprve psaly písemný test, který měl za úkol ověřit jejich teoretické znalosti. Dále následovala praktická část soutěže, jednotlivé týmy zde testovaly své praktické dovednosti při určování nejrůznějších přírodnin a exponátů.
Místního kola soutěže YPEF se účastnilo celkem 13 týmů z různých základních škol a víceletých gymnázií. Za naši školu bojovaly 4 soutěžní skupiny a té nejlepší z nich jen o vlásek uniklo 3. místo.
Přestože se našim žákům nepodařilo probojovat se do regionálního kola ani vyhrát hmotné ceny, odcházeli s novými a nezapomenutelnými zkušenostmi a zážitky. A to je výhra vždy!
Všem žákům mnohokrát děkujeme za účast.
Mgr. Barbora Heřmanská