Nahlédnutí do naší školní jídelny

1.1. 2022432x

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak funguje školní jídelna? Kvalita jídel je pro nás na prvním místě. Snažíme se při výběru potravin preferovat ty nejkvalitnější a nejčerstvější suroviny a také podporovat regionální dodavatele (v přiloženém videu si můžete všimnout např. mouky z Věrovan u Olomouce 😊). A vůbec nepoužíváme polotovary a umělá dochucovadla. Věděli jste třeba, že houskové knedlíky, Honzovy buchty, anebo třeba palačinky nekupujeme od velkovýrobců, ale připravují je kuchařky přímo v naší školní jídelně už od 4:00? Bramborovou kaši si děláme sami z brambor (a ne z prášku), a pokud je na oběd třeba koprová omáčka s vejcem, tak i vajíčka si loupeme sami a nekupujeme oloupaná (ta jsou méně čerstvá). A a že to všechno při počtu 1 800 jídel denně dá pořádně zabrat, o tom není pochyb 😊.

p. s. Přiložená videa jsou z roku 2019.