Netradiční družinová olympiáda

29.9. 2021726x

Měsíc září byl v naší ŠD měsícem ve znamení sportu. Navázali jsme tak na letní olympijské klání našich i světových sportovců. Nejdříve jsme si s dětmi o olympiádě povídali, zabrousili jsme do historie OH, vyjmenovali si různé sportovní discipíny a vysvětlili pojem fair play. Naše družinová olympiáda se zaměřila na poněkud netradiční disciplíny. Děti soutěžily v pěti disciplínách – v hodu vlaštovkou (kterou si nejprve v rámci výtvarné části vyrobily a nazdobily), v hodu papírovou koulí na cíl, v driblování, ve skoku přes švihadlo a ve slalomu s florbalovou hokejkou. Pro některé děti to bylo první setkání se švihadlem, s florbalovou hokejkou a s basketbalovým míčem. Všechny disciplíny jsme nejdříve pilně trénovali a děti měly ze svých pokroků opravdu velkou radost. Každý vynikal v něčem jiném a naší snahou bylo v dětech podpořit myšlenku, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Vychovatelky si na závěr ve svém oddělení vyhodnotily první tři vítězná místa v každé kategorii a drobnou odměnou ocenily všechny malé sportovce.

Ve fotogalerii najdete ukázky toho, jak se dětem dařilo.