Odznak všestrannosti

5.5. 2022592x

Po dvouleté přestávce se na základní školy opět vrátila soutěž o Odznak všestrannosti a naše škola musela být u toho! V pondělí 2. 5. 2022 se na atletickém stadionu v Olomouci konalo okresní kolo této soutěže. Závodilo se v týmech, ale i v jednotlivcích. Všichni žáci postupně absolvovali 5 disciplín – skoky přes švihadlo za 2 minuty, kliky za 2 minuty, trojskok z místa, hod medicinbalem a volitelnou disciplínu běh na 1000 m, nebo driblink. Po celou dobu konání soutěže žákům dělali společnost vojáci a také osobnosti sportovního světa, které byly přítomné i při závěrečném vyhlášení vítězů.

Náš tým se nakonec umístil těsně pod pódiem na krásném 4. místě! Mezi jednotlivci musíme vyzvednout 2. místo Jana Spáčila a 4. místo Terky Havlíčkové. Jan Spáčil si stříbrnou pozicí zajistil postup do krajského kola, tak mu budeme držet palce.

Naši reprezentanti:

6. A – Lucie Hýzlová
6. B – Anežka Hejtmánková
6. D – Štěpán Šafránek
7. A – Ema Viktorjeníková, Tomáš Bűrgl, Milan Raška
7. B – Silvie Zatloukalová
7. C – Nikola Nevrlý
8. A – Tereza Havlíčková, Jan Spáčil, Jakub Tesařík
8. B – Kamila Máčalová

Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Andrzej Szymanik