Potravinová sbírka v družině – poděkování dětem a rodičům

28.11. 2019738x

V minulém týdnu se naše družina zapojila do Celonárodní sbírky potravin. Tradičně tuto sbírku pořádá Česká federace potravinových bank a my jsme se rozhodli tuto dobročinnou akci podpořit. Myšlenka, která nás k zapojení do této sbírky vedla, bylo vést děti od raného věku k solidaritě, vzájemné pomoci a respektu.

Děti si nejprve v pátek vyslechly přednášku dvou milých lektorek z Potravinové banky. Tématem bylo nejprve základní rozdělení potravin a způsoby skladování potravin. Současně byly děti poučeny také o eliminaci plýtvání potravinami a o způsobech, jak se dají účelně využít přebytky. Na závěr se děti dozvěděly o existenci potravinových bank a o potravinových sbírkách.

A jak celá akce dopadla?

Děti s nadšením celý týden nosily zakoupené trvanlivé potraviny a drogistické zboží a odevzdávaly je do předem připraveného koše s logem Potravinová sbírka 2019. Potěšilo nás, že zájem o zapojení do této akce ze strany rodičů i dětí byl veliký.

Celkem se vybralo 190 kg trvanlivých potravin a drogistického zboží.

Vybrané potraviny byly v pátek odpoledne předány zástupcům Potravinové banky Olomouc.

Náš velký dík patří všem dětem a především rodičům, kteří přispěli do této sbírky a pomohli tak vylepšit životní úroveň všem potřebným lidem.