Tajemství vesmíru – projektový den

7.3. 2022322x

3. března 2022 se žáci třídy 6. A zúčastnili projektového dne s názvem Tajemství vesmíru – objevte planetu v galaxii ALFA. Tento projekt se zaměřením na matematickou gramotnost a mezipředmětové vztahy realizuje společnost Věda a technika na dosah (Geniátor).

V rámci zážitkového projektového dne žáci zjistili, co vše musí naložit do rakety,
aby mohli cestovat vesmírem až do vzdálené galaxie. Naplánovali let i přistání a
založili novou kolonii na vzdálené planetě. Také si vyrobili vlastní raketu, kterou na nádvoří školy „vystřelili do vesmíru“.

Jednotlivé činnosti byly zaměřeny nejen na matematiku, ale také na další obory – biologii, fyziku, zeměpis, techniku a v neposlední řadě na podporu kritického myšlení a spolupráci.

Dětem se projektový den líbil a velmi pěkně celé dopoledne pracovaly.

Mgr. Vlasta Maleňáková