Jídelníček MŠ

Dobrou chuť přeje kolektiv školní jídelny! 
Vedoucí kuchařka: Andrea Smolková
Vedoucí školní jídelny: Soňa Spáčilová

19. 2. - 23. 2. 2024

 

 

Pondělí

Přesnídávka:vánočka, mléčný koktejl (A: 01,03,07)
Polévka:ragú s bramborem (A: 01,07,09)
Hlavní chod:čočka se zeleninou a smetanou, bartoňův chléb, kyselá okurka, ovocný sirup/voda (A: 01,07,09,10)
Svačina:chléb, hermelínová pomazánka, 1/2 jablka, čaj (A: 01,07)

Úterý

Přesnídávka:bartoňův chléb, drožďová pomazánka, caro (A: 01,03,07)
Polévka:špenátová s houskou (A: 01,03,07,09)
Hlavní chod:krůtí maso po čínsku, dušená rýže, ovoce, minerálka/voda (A: 01,03,06,07,09,10)
Svačina:žitný chléb, tvarohová pomazánka s vejci a mrkví, čaj (A: 01,03,07)

Středa

Přesnídávka:chléb, šlehaná paštika, mléko (A: 01,07)
Polévka:hovězí s kapustou a rýží (A: 01,07,09)
Hlavní chod:hovězí po cikánsku, bramborová kaše, kompot, čaj/voda (MŠ sirup) (A: 01,07,09,10)
Svačina:toustový chléb, pomazánkové máslo, kedlubna, čaj (A: 01,07)

Čtvrtek

Přesnídávka:bartoňův chléb, pomazánka z rybiček v oleji, ozdoba ředkvička, švédský čaj (A: 01,04,07)
Polévka:cibulová se sýrem (A: 01,07,09)
Hlavní chod:zapečené flíčky s uzeným masem, rajčatový salát, ovocný sirup/voda (A: 01,03,07)
Svačina:domácí pribináček, banketka, čaj (A: 01,07)

Pátek

Přesnídávka:žitný chléb se slunečnicí, pomazánka z pečené zeleniny, čaj (A: 01,06,07)
Polévka:fazolová bílá (A: 01,07,09)
Hlavní chod:smažený kuřecí řízek, bramborový salát, džus/voda (A: 01,03,07,09,10)
Svačina:slaný croissant, mléko s ovocnou příchutí (A: 01,03,07)

Alergeny

01-obiloviny, 02-korýši, 03-vejce, 04-ryby, 05-arašídy, 06-sója, 07-mléko, 08-ořechy, 09-celer, 10-hořčice, 11-sezam, 12-siřičitany, 13-vlčí bob, 14-měkkýši
*VÝROBKY Z RYB MOHOU OBSAHOVAT ZBYTKY KOSTÍ.
DBEJTE ZVÝŠENÉ OPATRNOSTI PŘI KONZUMACI.

Pro děti a zaměstnance vaříme jídlo z kvalitních a čerstvých surovin dle přísných norem norem pro školní stravování. Suroviny jsou denně zaváženy čerstvé, provoz kuchyně začíná již ve 4:00. Celkem vaříme pro 1.800 strávníků na ZŠ Stupkova, ZŠ Gorkého, ZŠ Mozartova, MŠ Jílová, MŠ Michalské stromořadí, MŠ Žižkovo nám., MŠ Sokolská.