Den dvojčat v ŠD

23.1. 2023318x

Naše školní družina se zapojila do projektu „Hrdá škola“, který pořádá Schools United. V rámci tohoto projektu budeme ve školní družině plnit výzvy, které mají oživit běžnou činnost žáků na školách a napomáhat tak ke zlepšování školního klimatu.

Ve čtvrtek 19. ledna se v naší ŠD uskutečnil „Den dvojčat“.  Jak už samotný název naznačuje, děti si vybraly jednoho ze svých kamarádů a staly se na jeden den dvojčaty. Některé děti si oblékly stejné oblečení, učesaly si stejný účes, jiné si vzaly stejné boty, čelenky a také nejrůznější doplňky. Nacvičily si také krátký program, kterým se společně prezentovaly před celou školní družinou ve školní jídelně. Možná že díky tomuto dni děti zjistily, že s někým mají více společného, než si dosud myslely. Zároveň si děti také uvědomily, že je potřeba se umět společně na věci dohodnout, přijmout něčí návrh a domluvit se společně na kompromisu.

V přiložené fotogalerii se můžete podívat, jak se to dětem povedlo.

Za kolektiv vychovatelek