Hasiči ve školní družině

15.5. 2022311x

V pondělí 9. května 2022 přijeli na školní zahradu hasiči s cisternovou automobilovou stříkačkou – Tatra T-815, CAS 20 Cobra. Žáci ŠD měli možnost seznámit se s moderní hasičskou technikou tohoto vozidla a s vybavením, které se používá při záchraně lidských životů a majetku lidí při požárech a jiných neštěstích.
Žáci ŠD si upevnili a doplnili vědomosti ve vztahu k ochraně a bezpečnosti zdraví a majetku a také na vlastní oči viděli, jak pracuje proudnice při hašení požárů. Dozvěděli se, co všechno hasič musí umět a jak vypadá jeho oblečení při zásahu.
Na oplátku děti potěšily hasiče tím, co samy vědí o jejich práci, a především o tom, co dělat, aby u nás doma nehořelo, nebo co dělat, když už hoří. To, že každé z dětí zná telefonní číslo 150, je samozřejmostí.
Přesvědčili jsme se, že hasiči jsou fajn lidé, kteří svou práci dělají s nadšením a s chutí, a že se na ně můžeme spolehnout.

Za kolektiv vychovatelek Jana Hetmanová