Návštěva knihovny – 1. oddělení ŠD

30.9. 20191174x

Ve středu 25. 9. 2019 navštívily děti z 1. oddělení školní družiny knihovnu na Tabulovém vrchu. Paní knihovnice nás obeznámila s celkovým chodem a provozem knihovny. Prozradila dětem, jak se do knihovny přihlásit, jak jsou zde knihy řazeny a proč jsou barevně rozlišeny. Dále dětem na příkladech ukázala, jaké žánry knihovna nabízí a na jakou dobu si mohou vybranou knihu vypůjčit. Poté na stoly připravila různé druhy knih a děti si je se zaujetím prohlížely. Doporučila, které knížky jsou vhodné zejména pro prvňáčky, které pro dívky a které pro chlapce. Na závěr rozdala dětem omalovánky a vystřihovánky, které si mohly odnést domů. Všem se v knihovně moc líbilo a již se těšíme na další návštěvu.