Ptačí hodinka

10.1. 2023280x

Od ledna 2019 probíhá pod hlavičkou České společnosti ornitologické (ČSO) každoroční sčítání ptáků (nejen) na krmítkách. Program nazvaný Ptačí hodinka je určen všem zájemcům o přírodu a ptačí dění v jejich okolí. Jako každý rok se i letos naše družina zapojila do této akce.

Celý týden jsme si povídali o tom, které ptáky můžeme v zimě pozorovat, jak jsou zbarvení, čím se živí a jak je od sebe rozeznáme. Společně jsem vyrobili i krmení pro ptáčky, které jsme následně rozvěsili na místa, kde proběhlo sčítání ptactva. Každé oddělení mělo jiné stanoviště.

Děti se rozdělily do menších skupinek, abychom ptáky nevyplašili, a v tichosti pozorovaly, jak ptáci přilétají na zavěšená krmítka. Vše jsme zaznamenávali do připravených archů a po hodině pečlivého pozorování ukončili sčítání.

Výsledky byly odeslány České společnosti ornitologické, které můžete najít na https://ptacihodinka.birdlife.cz.

Děti si sčítání ptactva velmi užily, byly pečlivé a trpělivé.

Za tým vychovatelek Bc. Anna Bajerová