Srdce s láskou darované

3.2. 20201177x

V minulém týdnu se naše školní družina poprvé zapojila do již šestého ročníku celostátní soutěže dětských kolektivů s názvem Srdce s láskou darované. Smyslem akce je vytvořit netradiční výrobek s tématem srdce a zároveň se zamyslet nad tím, komu a proč své srdce darujeme.

Protože rádi tvoříme a přišlo nám smysluplné vést děti k podpoře tradičních lidských hodnot, rozhodly se do soutěže přihlásit tři oddělení školní družiny.

Děti z prvního oddělení se rozhodly své srdce věnovat hladovým ptáčkům. Do soutěže se přihlásily s projektem nazvaným „Ze srdce ptáčkům“. Vyrobily krmítka ze šišek, bukvic a kulatiny a naplnily je vlastnoručně zhotoveným krmivem z rostlinného tuku a zrníček.

Děti ze třetího oddělení si umínily, že chtějí srdce vyrobit pro svoji paní učitelku, za její trpělivost, lásku a snahu je něco naučit. Aby věděla, že ji mají rády, přestože ji někdy trošičku zlobí.

Děti ze čtvrtého oddělení se s paní vychovatelkou rozhodly, že udělají radost svým babičkám. Vyrobily jim krajkové srdce na špejli jako poděkování za vše, co pro ně dělají.

Mgr. Lenka Prachařová, Daniela Pospíšilová, Jitka Václavíková

 

Více fotografií najdete ZDE

Komentáře