Svět očima dětí

14.9. 2022389x

V září proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, do které jsme se s dětmi ze ŠD zapojili na jaře – jednalo se o výtvarnou soutěž, kterou vyhlásilo Ministerstvo vnitra ČR, a našim úkolem bylo trojrozměrně zpracovat výtvarné dílo na téma – státní symboly ČR.
Děti vyráběly téměř měsíc výrobek na dané téma a jejich úsilí se jim opravdu vyplatilo.
Do soutěže se zapojilo 478 subjektů a porota vybírala z 2155 prací.
O to více nás potěšilo, že mezi oceněnými pracemi hodnotící komise bylo také dílo, na kterém pracovala skupinka našich dětí ve složení:

Antonie Kalvová (2. B)

Matyáš Doubrava (2. B)

Jiří Procházka (2. D)

Děti získaly krásné třetí místo v kategorii první stupeň ZŠ. Blahopřejeme.

Slavnostní vyhlášení vítězných týmů se konalo 10. 9. v Praze a pro vítěze byly připraveny hodnotné ceny. Vyhlášení proběhlo v rámci Dětského dne Ministerstva vnitra ČR a naše 3 oceněné žáky na akci doprovodily také další děti, které se této výtvarné soutěže zúčastnily, jejich vychovatelka i pan ředitel.

Počasí bylo krásné, děti si akci užily a domů odjížděly spokojené a ověšené taškami plnými dárků.

Děkujeme Spolku přátel školy, který nám pomohl uhradit náklady na cestu do Prahy.