Uspávání broučků

3.11. 2021605x

Když den s nocí se střídá,

když hodinám zpět ručičkou se hýbá,

to nastává listopadový čas

a barvy probouzí se v nás.

První listopadový den se školní družina věnovala akci „Uspávání broučků“. Takovému dni však předchází důkladná příprava. Každé oddělení ŠD si vyrobilo lucerničky z PET lahví, které jsme nazdobili podle vlastní fantazie a kreativity. Všechny lucerničky hrály podzimními barvami a rozzářily naše společné odpoledne.

Dalším významným výrobkem byli broučci. Vyráběli se z různých přírodních materiálů jako jsou kamínky, skořápky od oříšků či kaštany. Následně se zhotovil domeček pro broučky, který se nazdobil listím, větvičkami a šiškami.

Děti si v den akce přinesly své broučky k domečku, který na nás čekal venku v areálu školy, a jednotlivě je uložily ke spánku.

Na závěr jsme si zazpívali Mravenčí ukolébavku, aby se broučkům lépe usínalo. Rozloučili jsme se a na jaře je společně probudíme.

Na fotografiích můžete vidět, jak probíhal náš den.

Bc. Markéta Žáčková