Vaření se šéfkuchařem

3.3. 20201288x

Každý čtvrtek probíhá v odpoledních hodinách KROUŽEK JEDNODUCHÉHO VAŘENÍ, kde se děti učí základům vaření a kde připravují i teplá jídla. Před Vánocemi jsme navštívili hotel Clarion. Dětem se tato exkurze natolik líbila, že pan šéfkuchař, který se nám v hotelové kuchyni maximálně věnoval, slíbil, že přijede za námi do školy a jeden kroužek vaření bude v jeho režii. Toto se uskutečnilo a děti byly opravdu nadšené. Dělala se pizza, na kterou si mohly dát ingredience dle chuti, a po upečení mizely kousky pizzy před očima.

Tímto chci poděkovat panu šéfkuchaři, že si na nás našel čas a že ukázal dětem, jak vaří profesionál. Také nám vyprávěl o tom, jak vznikla pizza, proč se tak jmenuje, a kde je počátek tohoto pokrmu. Bylo to velmi příjemné odpoledne.

Věra Balharová

Více fotografií najdete ZDE