Družinová soutěž ve skoku přes lano a přátelské utkání se školou ZŠ Demlova

21.6. 2023421x

První červnový týden se v naší školní družině již tradičně konala celodružinová soutěž ve skoku přes lano. Tato aktivita je pro děti nejen zábavná, ale také prospěšná, jelikož podporuje koordinaci práce rukou i nohou a rovněž zlepšuje celkovou fyzickou kondici dětí. Přípravy na tuto soutěž začínají již několik týdnů předem, kdy děti v rámci svého odpoledního programu v ŠD vždy poctivě a vytrvale tuto disciplínu trénují.

Samotná soutěž byla rozdělena do tří kategorií podle věku dětí. Z každé kategorie bylo po ukončení vyhlášeno 6 nejlepších „skokanů“. Tyto děti byly odměněny věcnými cenami a zároveň také postoupily do dalšího klání, které se konalo v rámci projektu Hrdá škola v parku s názvem „Přátelské utkání s jinou školou“.

Tento souboj byl vyvrcholením celé soutěže. Na utkání jsme vyzvaly děti ze ŠD ZŠ Demlova.  Atmosféra byla plná radosti a vzrušení. Děti se postupně střídaly ve skákání přes lano a vzájemně se povzbuzovaly. Obě školy daly do soutěže své maximum a předvedly své úsilí.

Na konci soutěže byly vyhlášeny výsledky a nejlepší „skokani“ byli opět oceněni věcnými cenami a sladkostmi. Oceněné byly  – Šarlotka Vránová (405 přeskoků), Maruška Půčková (398 přeskoků), Alička Gábová (374 přeskoků), Majda Gábová (161 přeskoků) a Sofinka Vilner (21 přeskoků).

Družinová soutěž byla nejen skvělým zážitkem pro všechny zúčastněné, ale také poskytla dětem možnost ukázat svůj potenciál a prožít vzrušení ze zdravé soutěže. Důležitější než samotné vítezství bylo to, co děti z této soutěže získaly.  Zlepšily svoji fyzickou kondici, rozvinuly své dovednosti a poznaly nové přátele.

Vítězům i všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Za kolektiv vychovatelek