JARNÍ KONCERT

12.6. 2023531x

Dne 6. června 2023 se uskutečnil Jarní koncert sborů naší školy. Tato tradiční akce je vyvrcholením práce všech tříd s rozšířenou výukou hudební výchovy. Jako první potěšily posluchače pásmem lidových písní nejmenší děti pod vedením paní učitelky Gity Drozdové, po nich následovalo vystoupení žáků 3.-5. tříd v čele s paní učitelkou Danou Přecechtělovou. Diváky nejvíce zaujaly rytmické rockové skladby s doprovodem kapely. Žáci 2. stupně, které vede paní učitelka Blanka Homolová, předvedli pestrou směs písní nejrůznějších stylů. Mezi nejtěžší patřila skladba Cantate Domino, na posluchače nejvíce zapůsobily písně Africa se zvukovou imitací deště a anglicko-česká Hakuna Matata, kterou sbor doprovodil pohybovými kreacemi. Dojemně působil samostatný výstup žáků 9. třídy, kteří na rozloučenou zazpívali píseň Příběh nekončí. Koncert byl zakončen nejznámějšími písněmi Ivana Mládka, které zazpívaly všechny tři sbory společně. Veselou atmosféru podpořily typické zvuky banja, valchy a kazoo. Publikum dlouho a nadšeně tleskalo, pro zpěváky, paní učitelky i doprovodnou kapelu to byla ta největší odměna.