Odpadová olympiáda

3.11. 2022262x

Ve středu 19. 10. 2022 se žáci 6. C zúčastnili odpadové olympiády. Akce byla pořádána ekologickým centrem Sluňákov ve spolupráci se studenty Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Studenti si pro účastníky olympiády připravili v Bezručových sadech celkem šest stanovišť. Před samotným zahájením soutěže si žáci mohli vyrobit vlastní papír a také si prohlédnout popelářský vůz. Poté se už jednotlivé soutěžní týmy přesunuly do parku, kde na ně čekaly nejrůznější úkoly. Žáci 6. C vytvořili dva soutěžní týmy – oba získaly celkem 54 bodů z 60 – a umístili se na 9—10. místě. Olympiáda byla pro žáky příjemným zpestřením výuky, dozvěděli se plno zajímavých informací a zároveň strávili slunečné dopoledne na čerstvém vzduchu.
Moc se těšíme na další ročníky olympiády.
Heřmanská Barbora