Sběr kaštanů a žaludů v ŠD

9.11. 2022337x

V měsíci říjnu proběhla v naší ŠD soutěž ve sběru kaštanů a žaludů s cílem pomoci zvířátkům přečkat dlouhou zimu. Soutěž probíhala od 4. října do 4. listopadu a děti tak měly možnost po celý měsíc poctivě sbírat a nosit do školy nasbírané plody, které poslouží k přikrmování lesní zvěře.
Všechny plody jsme poctivě vážili a zapisovali a po ukončení sbírky jsme mysliveckému spolku z Náměště na Hané předali cekem 1183 kg kaštanů a žaludů (výrazně převažovaly kaštany).
Na všechny děti, které se do akce zapojily, čekala sladká odměna ve formě čokoládové tyčinky Kaštany a deset nejlepších dostalo dárkové balíčky se spoustou dárků. Taktéž bylo odměněno nejúspěšnější oddělení školní družiny.
V soutěži školních družin vyhrálo 5. oddělení ŠD.
Pořadí nejúspěšnějších jednotlivců:
1. Štěpán Jorda 110 kg
2. Adam Vaněk 87 kg
3. Tereza Dvořáková 75 kg
4. Vojtěch Siska 57 kg
5. Linda Mišová 52 kg
6. Viktorie Šrůtová 50 kg
7. Eliška Matalová 45 kg a Tomáš Fritscher 45 kg
8. Beáta Kelerová 40 kg
9. Ema Chamicevyč 39 kg
10. Nela Nováková 37 kg
Děkujeme všem dětem, které se do soutěže zapojily, a rovněž jejich rodičům a rodinným příslušníkům za pomoc a spolupráci. Budeme se těšit, že si akci příští rok opět zopakujeme.

Za kolektiv vychovatelek