Sobotní návštěva ZOO Svatý Kopeček

26.6. 2023229x

Na poslední školní sobotu jsme si s dětmi naplánovali výlet do ZOO Svatý Kopeček. Děti zvířátka velmi zaujala. Od některých výběhů se nemohly ani odtrhnout. Lví rodinka nás vítala hlasitým řevem. Rybičky, klokani, žirafy, vlci… Prostě všechna zvířátka byla úžasná. Volný výběh opiček jsme proběhli rychlými kroky, aby se nám něco nepokusily vzít.

U lemura jsme dokonce zjistili, že jeden ze sponzorů je rodina Stejskalova – a Šárka Stejskalová je zrovna jedna z našich výletníků.

U výběhu malých koziček dostaly děti každý od pedagoga sáček krmení, a to bylo pro ně milé překvapení.  Krmily kozičky přes plot i ve výběhu.

Zaujal nás také pižmoň severský, který chtěl na sebe upoutat pozornost, když ve svém výběhu začal běhat a hlavou narážet do dřevěné klády, kterou měl zavěšenou na řetězech. Byla to pro něj zřejmě velmi zábavná hra. Ale i děti to dost pobavilo.

Na závěr jsme navštívili obchůdek se suvenýry, kde si děti zakoupily nějaké drobnosti.

Výlet se vydařil, počasí nám přálo. Všem děkujeme za krásnou sobotu.

Balharová Věra a Kaštilová Miroslava