Soutěž KRYSTAL 2023

4.1. 2024292x

Jako každoročně, tak i letos si žáci šestých ročníků mohli vyzkoušet vypěstovat nejkrásnější krystal. O svých pokusech také vytvářeli dokumentaci s fotografiemi a pracovními postupy. Jejich snaha byla oceněna nejen známkami, ale i cenami, které do soutěže věnovala paní ředitelka. Mohli jsme vidět opravdu velmi hezké krystaly solí s různými příměsmi a hrály všemi barvami. Nejkrásnější a největší krystal se podařil vypěstovat Katce Dvořákové z 6. A (viz. foto). Tento modrý borec získal nejvíce bodů od všech hlasujících účastníků soutěže. Druhé místo získaly krystaly Kryštofa Šmérka z 6. A a třetí místo krystaly Maxe Buchtíka z 6. A. Tyto byly ale vyrobeny z neobyčejných solí. Ze solí běžně používaných u nás v domácnosti se dají vytvořit také pěkné kousky, to ocenila odborná porota složená z učitelů fyziky a chemie. Takto oceněných žáků bylo celkem deset. Těšíme se na další ročník a všem účastníkům blahopřejeme.

Mgr. Lenka Mikulcová