ZŠ Stupkova si vyzkoušela kvalifikaci junior NBA

1.6. 2023335x

Letos poprvé se ZŠ Stupkova jako druhá základní škola z Olomouce zapojila do této soutěže pro malé baskeťáky. Družstvo bylo tvořeno z poloviny žáky a žákyněmi třetích ročníků a zbytek byl z pátých a čtvrtých tříd. Soutěž Jr. NBA je určena pro žáky a žákyně narozené v roce 2011 a mladší a zároveň ještě navštěvujících první stupeň základních škol. I proto jsme brali účast spíše jako zkoušku, jelikož soupeři ze ZŠ Heyrovského, ZŠ Vodní a ZŠ Mlýnská (obě Mohelnice) měli na soupiskách drtivou většinu páťáků, případně čtvrťáků. Přestože se nám nepodařilo postoupit, odnášíme si velmi cenné zkušenosti do příštích ročníků. Navíc jsme od federace obdrželi malé pozornosti, které mohou být pěknou vzpomínkou na tento povedený turnaj. Škola navíc dostala i pár pomůcek do školní tělesné výchovy. Moc děkujeme pořadatelům a paní Geschwinderové, že vzala odpovědnost na sebe a vyrazila s holkami z OSK Olomouc a kluky hrajících za BCM Olomouc na tuto akci. Krásným diplomem se budou moct žáci pochlubit všem ostatním, neboť určitě bude viset v areálu tělocvičny. Fotku také dodáme. Díky všem zúčastněným za jejich nasazení.