Lampionový průvod

6.11. 2022353x

V úterý 1. listopadu jsme opět po dvou letech v rámci školní družiny uspořádali lampionový průvod, na který si děti vyrobily v družině svou originální lucerničku. Na akci byli pozváni i rodiče, prarodiče a sourozenci.
Vše začalo odpoledním uspáváním broučků před budovou „K“, kde byly pod stromy připravené krásné domečky. Děti zde uložily své vyrobené berušky, mravenečky a jiné broučky a zazpívaly „Mravenčí ukolébavku“.
K průvodu jsme se sešli před školou v 17.30 v neuvěřitelném počtu několika stovek účastníků. Akci zahájila zástupkyně pana ředitele Mgr. Jana Procházková a společně jsme se vydali s rozsvícenými lucerničkami a lampiony na procházku okolo školy. Průvod byl opravdu nekonečný a k vidění byly nejen šťastné tváře dětí s rozsvícenými světýlky, ale i strašidelné kostýmy. Na závěr opět pan ředitel vzal nebojácné děti na procházku po škole, kdy jim na cestu svítily pouze jejich krásné lucerničky. Ukončení akce bylo zpestřeno pohoštěním v podobě různých dobrot a teplého čaje a možností si alespoň na chvíli společně popovídat.

Veliké poděkování patří všem báječným rodičům, kteří nás podpořili dobrotami v podobě vynikajících moučníků, ovoce a jiných laskomin, na kterých si všichni opět pochutnali.

Za kolektiv vychovatelek
Ilona Geschwinderová