Sobotní výprava na Sluňákov – listopad

21.11. 2022257x

Našim cílem výprav do přírody je vždy podpořit rozvoj uctivého vztahu člověka k přírodě i k sobě samému. Děti tentokrát na Sluňákově zaujal nejvíc Lesní chrám z dubových sloupů vyprávějící o putování Slunce. Miloslav Fekar o svém díle říká, že je to „splněný dětský sen o navštěvování chrámu ukrytého v lese, který je zasvěcen přírodě a vztahu k ní.“ Uvnitř chrámu je kruh tvořený čtyřmi lavicemi. Lze v nich rozpoznat čtyři roční období, čtyři světové strany, čtyři přírodní živly. I tentokrát jsme si s dětmi vyzkoušeli důležitost zadržování vody v krajině, prožili let ptáka a zastavovali jsme se na jednotlivých místech Sluňákova, kde každý kout je zaměřený na prožitky a poznávání přírody.

Rozdělání ohniště s opékáním špekáčků a dovádění v areálu Lesní školky Bažinka je vždy radostné. Už teď se těšíme na další výpravy do přírody.

Anna Bajerová a Jana Hetmanová
vychovatelky ŠD