Letošní úspěchy v angličtině

28.6. 2023374x

Také letos měli vybraní žáci z osmých ročníků možnost navštěvovat kroužek Cambridge English, který byl zaměřen na přípravu k mezinárodní zkoušce B1 Preliminary for Schools. Zkoušky Cambridge English jsou celosvětově nejuznávanější kvalifikací pro doložení úrovně znalosti anglického jazyka. Celkem 10 žáků – Tomáš Adam, Matyáš Kuchynka, Tomáš Mlčoch, Ondra Dřímal, Daniela Žáčková, Michal Hopjan a Dominik Kočí (všichni z 8. A), Zuzana Krumpholzová (8. C), Alžběta Járová (8. D.) a Kristina Rousková (9. B) – se nezaleklo náročného testu, který obsahuje čtyři části a trvá dvě a čtvrt hodiny, a nyní mají důvod k oslavám. 🙂 Nejenže všichni tuto prestižní zkoušku úspěšně složili, ale čtyři z nich dokonce dosáhli tak vynikajících výsledků (164-166 bodů z celkových 170), že jim byl automaticky udělen certifikát vyšší úrovně B2.

Pokud jde o úspěchy v angličtině, musíme také vyzdvihnout Nelu Němečkovou (9. A), která po postupu z okresního kola Soutěže v jazyce anglickém získala v krajském kole úžasné 5. místo.
Našim žákům patří veliká gratulace!

Mgr. Hana Drobková