Čtenářský klub – přihlas se také

5.10. 2018 Mgr. Pavel Hofírek 186x

CO JE ČTENÁŘSKÝ KLUB?

Čtenářský klub je nově vytvořeným projektem, který se primárně zaměřuje na zlepšení kvality čtenářské gramotnosti žáků základních škol.

Je výsledkem dlouhodobé a vzrůstající potřeby učitelů českého jazyka zvýšit zájem žáka o knihu.

Čtenářský klub je díky aktivizačním a inovativním výukovým metodám vhodným prostředkem k harmonickému budování vztahu žáka a knihy. Veškeré metody jsou zábavné, nenásilné a dobrovolné.

Činnost čtenářského klubu je soustředěna do prostředí základních škol, může však být realizována i mimo školu. Veškerá práce klubu je smysluplně a s návazností rozdělena do jednotlivých setkání, z něhož si žák odnáší nové poznatky a produkt, který vytvořil (obrázek, projekt…)

Co získáš, když se účastníš akcí čtenářského klubu?

• radost ze čtení,
• ponětí o světové i domácí tvorbě,
• řadu možností, jak pracovat s knihou i bez ní
• účast na tvorbě knihy,
• nové přátele a kamarády,
• lepší vyjadřovací schopnosti a mnoho dalšího

CO O KLUBU ŘÍKAJÍ JEHO ABSOLVENTI?

Zeptali jsme se žáků, kteří se aktivit již účastnili, co si o nich myslí.

„Do čtenářského klubu jsem chodila moc ráda, byl plný nových zážitků, poznala jsem řadu nových knížek. Kroužek mi umožnil, abych si vytvořila spousty zajímavých projektů, obrázků, map a dalších super věcí!“ – Anička, žačka 9. ročníku ZŠ

„Nikdy jsem knížky neměl rád, nudily mě. Pan lektor je ale strašně fajn, díky němu jsem se k četbě dostal a moc mě to chytlo. V klubu je velká sranda, poznal jsem tam nové tváře.“ – Kuba, žák 7. ročníku ZŠ

„Chodil jsem do klubu loni a bylo to prima! Rád bych se zase jednou vrátil.“ – Dalibor, žák 9. ročníku ZŠ

CHCEŠ SE PŘIHLÁSIT?

Máme málo místa, abychom tě dostatečně seznámili s náplní celého klubu. Přihlas se, staň se součástí týmu, který vydá svou vlastní knihu, a poznej knihu i z jiného úhlu!

Co je potřeba?
• vyplnit přihlášku (tu ti pošleme po tvém prvním kontaktu),
• uhradit poplatek 800 Kč za 1. pololetí,
• být včas na správném místě!

ORGANIZACE KDY? každý pátek
V KOLIK? 14:00 – 16:30
KDE? ZŠ Stupkova

Pokud nechceš do klubu chodit sám, přizvi kamaráda, protože … více hlav, víc ví! A bude větší sranda!

PŘIHLAS SE TAKÉ
Chceš-li získat další informace a máš zájem spolupracovat,
neváhej a kontaktuj nás na níže uvedené adrese:
Petr Šulc
ps.pracovni@gmail.com

Čtenářský klub je projekt vytvořený pro žáky základních škol.