Čtenářský klub – přihlas se také

5.10. 20181111x

CO JE ČTENÁŘSKÝ KLUB?

Čtenářský klub je nově vytvořeným projektem, který se primárně zaměřuje na zlepšení kvality čtenářské gramotnosti žáků základních škol.

Je výsledkem dlouhodobé a vzrůstající potřeby učitelů českého jazyka zvýšit zájem žáka o knihu.

Čtenářský klub je díky aktivizačním a inovativním výukovým metodám vhodným prostředkem k harmonickému budování vztahu žáka a knihy. Veškeré metody jsou zábavné, nenásilné a dobrovolné.

Činnost čtenářského klubu je soustředěna do prostředí základních škol, může však být realizována i mimo školu. Veškerá práce klubu je smysluplně a s návazností rozdělena do jednotlivých setkání, z něhož si žák odnáší nové poznatky a produkt, který vytvořil (obrázek, projekt…)

Co získáš, když se účastníš akcí čtenářského klubu?

• radost ze čtení,
• ponětí o světové i domácí tvorbě,
• řadu možností, jak pracovat s knihou i bez ní
• účast na tvorbě knihy,
• nové přátele a kamarády,
• lepší vyjadřovací schopnosti a mnoho dalšího

CO O KLUBU ŘÍKAJÍ JEHO ABSOLVENTI?

Zeptali jsme se žáků, kteří se aktivit již účastnili, co si o nich myslí.

„Do čtenářského klubu jsem chodila moc ráda, byl plný nových zážitků, poznala jsem řadu nových knížek. Kroužek mi umožnil, abych si vytvořila spousty zajímavých projektů, obrázků, map a dalších super věcí!“ – Anička, žačka 9. ročníku ZŠ

„Nikdy jsem knížky neměl rád, nudily mě. Pan lektor je ale strašně fajn, díky němu jsem se k četbě dostal a moc mě to chytlo. V klubu je velká sranda, poznal jsem tam nové tváře.“ – Kuba, žák 7. ročníku ZŠ

„Chodil jsem do klubu loni a bylo to prima! Rád bych se zase jednou vrátil.“ – Dalibor, žák 9. ročníku ZŠ

CHCEŠ SE PŘIHLÁSIT?

Máme málo místa, abychom tě dostatečně seznámili s náplní celého klubu. Přihlas se, staň se součástí týmu, který vydá svou vlastní knihu, a poznej knihu i z jiného úhlu!

Co je potřeba?
• vyplnit přihlášku (tu ti pošleme po tvém prvním kontaktu),
• uhradit poplatek 800 Kč za 1. pololetí,
• být včas na správném místě!

ORGANIZACE KDY? každý pátek
V KOLIK? 14:00 – 16:30
KDE? ZŠ Stupkova

Pokud nechceš do klubu chodit sám, přizvi kamaráda, protože … více hlav, víc ví! A bude větší sranda!

PŘIHLAS SE TAKÉ
Chceš-li získat další informace a máš zájem spolupracovat,
neváhej a kontaktuj nás na níže uvedené adrese:
Petr Šulc
ps.pracovni@gmail.com

Čtenářský klub je projekt vytvořený pro žáky základních škol.