Exkurze v hotelu Clarion Congress Hotel Olomouc

22.12. 2019813x

Děti, které navštěvují kroužek vaření, se v prosinci zúčastnily prohlídky hotelu Clarion Congress Hotel Olomouc. Budova je po kompletní rekonstrukci a nachází se přímo naproti hlavnímu nádraží.

Na recepci hotelu se nás ujal šéfkuchař, který se nám po celou dobu plně věnoval a velmi poutavě vyprávěl o zajímavostech hotelu. Navštívili jsme i prezidentské apartmá. Dětem se také líbila jízda výtahem, který je zabezpečen tak, aby se do něj nedostal nikdo cizí. Prošli jsme celým kongresovým sálem.

Nejvíce se děti těšily na prostory kuchyně, která je pro naše začínající kuchtíky ukázkou tajemství profesionálního vaření a příprav jídel. Děti měly možnost vidět, jak se připravují brambory, kde se skladují potraviny, mrazicí komplex, chladicí komplex a také myčku nádobí. Úžasným zážitkem byla ukázka pečení obrovského krocana vážícího přes 15 kilo.

Nakonec jsme byli pohoštěni v restauraci, kde se o nás staral celý kolektiv kuchyně. Děti měly plno zvídavých otázek. Zajímalo je mnoho věcí a kuchaři jim na všechno ochotně odpovídali. Tato exkurze se všem velmi líbila. Dokonce někteří jedinci po exkurzi prohlásili, že v dospělosti chtějí pracovat právě v takovém hotelu.

Věra Balharová

Více fotografií najdete ZDE