Skládáme origami

2.11. 20181187x

V loňském školním roce si učitelé matematiky připravili pro zájemce z 6. – 9. tříd kurz origami, který probíhal pravidelně jednou týdně. Žáci si mohli vyzkoušet skládání různých matematických modelů a těles, krystalickou mřížku diamantu, 3d origami a dalších zajímavých modelů. Podklady pro výrobu některých geometrických těles a modelů jsme získali na Katedře algebry a geometrie Přírodovědecké fakulty UP Olomouc, s kterou již několik let spolupracujeme.

Žáci, kteří navštěvovali kurz byli velmi šikovní, postupně se zvyšovala jejich zručnost i prostorová představivost. Během září a října jsme ještě kompletovali a doplňovali výrobky, abychom mohli na konci října vystavit ukázky naší práce. Výstava s názvem Skládáme origami je k vidění v hale školy (viz fotogalerie).

Podle pozitivních ohlasů se výstava žákům velmi líbí,  mnozí z nich projevili zájem přihlásit se do dalšího kurzu skládání origami.