Krajské kolo Prezentiády 9. 4. 2024

12.4. 202457x

Letošní ročník soutěže v prezentačních dovednostech PREZENTIÁDA 2024 začal v březnu. Do soutěže se mohly přihlásit dvou nebo tříčlenné týmy základních a středních škol. Témata pro ZŠ byla: Třešnička na dortu a Bez toho by to nešlo. Náš tým Marlenky si zvolil téma Bez toho by to nešlo a začal pracovat na své prezentaci, která se zabývala lidskými právy. Během několika dnů byla osnova práce hotová a následovala práce s textem, grafikou a hlavně s časem. Do 15. března muselo být všechno sladěno a dokončeno podle pravidel soutěže. Potom už jen svou hotovou práci odeslat do nominačního kola. Porota složená z organizátorů soutěže Student cyber games, podporovaná MŠMT a dalšími partnery, vybrala k postupu do krajského kola v Olomouci celkem deset soutěžních týmů. Soutěžilo se ve dvou dnech na půdě Gymnázia Hejčín. Naši školu reprezentovali žáci z 8. A – Amálie Lachmannová, Ella Malá a Martin Štěpánek. Umístili se na 3. místě. Blahopřejeme a věříme, že se příští školní rok k nim přidají ještě další žáci, které prezentování baví.

Mgr. Lenka Mikulcová