PUTOVNÍ LITERÁRNÍ KUFŘÍK

6.12. 2022235x

Naše škola se dlouhodobě účastní projektů zaměřených na čtenářskou gramotnost. V listopadu a prosinci jsme využili nabídku půjčit si PUTOVNÍ LITERÁRNÍ KUFŘÍK pro 2. stupeň. V kufříku jsme objevili plno her, které jsme si v hodinách literatury vyzkoušeli. Nejvíce se nám líbily kostky, z nichž jsme vytvářeli příběhy plné fantazie a dobrodružství. Legraci jsme si užili s hrou Tabu, hádali jsme slova. Při práci s čítankou jsme si vylosovali z plátěného pytlíku dřevěné kartičky s otázkami a pokoušeli se najít v textu správné odpovědi. V druhém kufru se skrývaly nové beletristické publikace, například Prašina V. Matochy nebo H. U. S. od K. Smolíkové či Tomanova Zlatá kniha komiksů, knížky jsme využili ve čtenářské dílně v hodině literatury. Těšíme se, že si některé hry a knížky z putovního kufříku koupíme do školy a budeme je využívat v průběhu celého roku.