Vánoce v ŠD jsou také o dobrých skutcích

20.12. 2022265x

Období Vánoc je ideální čas, kdy můžeme udělat radost nějakým dobrým skutkem. S dětmi jsme již v průběhu měsíce prosince přemýšleli, koho ve svém okolí můžeme potěšit. Chtěli jsme udělat radost někomu, kdo v tomto vánočním čase nějakým způsobem strádá. Děti přišly s nápadem potěšit nemocné děti, které tráví vánoční období v nemocnici. Na školním jarmarku jsme si vydělali nějaké peníze, a tak jsme se dohodli, že část peněz použijeme na nákup chlupatých ponožek a vyrobíme pro děti heboučké sněhuláčky na mazlení. Děti se do výroby dárků pustily s velkým nadšením a brzy byli sněhuláčci kompletní. V posledním předvánočním týdnu jsme zkontaktovali Dětskou kliniku ve Fakultní nemocnici Olomouc a dohodli jsme se na předání dárků.

Navíc jsme zjistili, že sestřička, která pracuje na dětské klinice, pracuje taktéž i v mobilním hospici Nejste sami, a tak jsme část dárečků poslali pro radost i tam.

Věříme, že naše dárky vykouzlí radost a úsměv ve tváři.