VEOLIA ENERGY STREETBALL

19.6. 2022253x

Ve čtvrtek 16. června se čtyři naše dívky (Eliška Zahradníčková, Adéla Valová, Klaudie Rašková, Michaela Krapková) a čtyři hoši (Jáchym Janeček, Miroslav Štýbnar, Nikola Nevrlý, Tomáš Mlčoch) zúčastnili turnaje ve streetballu. Sportovní akce se účastnily školní týmy z různých krajů naší republiky. Všichni naši reprezentanti se pustili do jednotlivých utkání naplno, i když konkurence byla více než obstojná a slunce pálilo jako uprostřed léta. Bohužel Eliška si při špatném došlápnutí podvrtla koleno a děvčata pak hrála utkání o postup bez střídání a bez své největší posily, což se projevilo i na výsledku. Chlapcům se dařilo lépe. Svou skupinu vyhráli. V dalším postupovém kole ale remízovali a v rozstřelu („náhlá smrt“) prohráli. Na závěr turnaje se ještě konala soutěž „rozstřelovák“, kdy vybraní jedinci z každého týmu stříleli trestné hody na vypadávání. A tady jsme zabodovali! Naše Áďa Valová a Tom Mlčoch soutěž vyhráli. Odměnou jim byly lístky na reprezentační basketbalové utkání, které se bude konat v Pardubicích. Ale ani ostatní nepřišli zkrátka. Za účast obdrželi tričko a kšiltovku.

Všem našim reprezentantům děkujeme a přejeme hezké poslední dny školního roku!

Mgr. Zuzana Dostálová