Vila Primavesi

20.12. 2022378x

Během adventního období měli žáci devátého ročníku možnost absolvovat komentovanou prohlídku secesní vily Primavesi. Vila, jež roku 1906 vyrostla v původním asanačním pásmu, se dnes řadí mezi národní kulturní památky. Žáci nahlédli do jídelny, která již na první pohled poutá pozornost svým osobitým stylem. Dále pak navštívili jak pracovnu Otty Primavesiho, tak i pokoj jeho paní Eugenie Primavesi, dominantou prohlídky pak byla hala, která sloužila jako obývací místnost rodiny. Kromě původního zařízení pokojů dokreslovaly secesní dojem i repliky obrazů od Gustava Klimta, jenž ve vile strávil poslední dva silvestry svého života. Součástí prohlídky bylo také doplnění získaných informací do pracovních listů.

Mgr. Simona Kachlíková