VŠICHNI UŽ UMÍME LYŽOVAT

18.2. 20201572x

Na lyžařský kurz, který se letos opět konal v obci Bílá v krásných Beskydech, odjelo 9. února 67 žáků sedmého ročníku. Ačkoli to první den lyžařského výcviku nevypadalo, dopoledne jsme ze svahu museli promočeni deštěm utéct o hodinu dříve, ale nakonec jsme si užili příjemné počasí i ucházející množství sněhu na sjezdovkách. Všichni žáci se naučili lyžovat a své nově nabyté nebo zdokonalené dovednosti předvedli v závěrečném závodu ve slalomu.

Mimo sjezdovky si pak užili také dost legrace. Vrcholem zábavy byla volba miss a mastera kurzu, kdy v porotě zasedly (ne)skutečné celebrity: Jaromír Jágr, Justin Bieber, Camila Cabello, kapitán Demo a Yzomandias. Už pouhý příchod těchto celebrit – převlečených instruktorů – vyvolal u dětí ztrátu dechu a bolesti v oblasti břišní z nadměrného smíchu.

Domů se ale nakonec vrátili všichni živi, lehce více unaveni a zdrávi.

Mgr. Zuzana Dostálová

Tradičně jako každý rok jeli žáci sedmých ročníků na lyžařský kurz v obci Bílá v Beskydech. A musíme říct, že jsme zažili hodně zábavy jak na lyžích, tak na večerních programech.

V den příjezdu jsme byli ještě rozdělováni do lyžařských a snowboardových skupin. Druhý den dopoledne jsme vyrazili na svah, ale počasí nám nepřálo, a tak jsme si lyžování trochu zkrátili. Večer následoval zábavný program. V úterý jsme si večer poslechli přednášku o vzniku snowboardingu a zahráli si různé hry. Ale středa byla už dnem únavy, proto jsme místo odpoledního lyžování šli na procházku k pramenu potoka Smradlavy. Čtvrtek nebyl dnem odpočinku, protože jsme dopoledne pořádali závody ve slalomu. Počasí nám sice vyšlo, ale i tak toho bylo hodně. Odpoledne se konal karneval na lyžích, kde jsme mohli vidět různé masky. Večer bylo vyhodnocení nejlepších závodníků a masek. Hned nato jsme měli finále soutěže krásy Miss a Master, na kterém žáci předváděli vlastní disciplínu, ať už recenzováním, klikováním, vyprávěním nebo něčím jiným. Celým večerem nás provázeli učitelé a instruktoři převlečení za slavné celebrity: Jaromír Jágr, Justin Bieber, Camila Cabello, kapitán Demo a Yzomandias. Večer jsme si ještě užili diskotéku s „DJ Shirakem“ a šli jsme spát. V pátek jsme si ještě dopoledne také zalyžovali, ale nebylo času nazbyt, tak jsme se rychle sbalili a šup do autobusu. Jako každý rok se to neobešlo bez smutku po zážitcích, zábavě, a hlavně instruktorech.

Bohužel, konec je konec, a i přes prosby o prodloužení výletu jsme nakonec odjeli zpět do Olomouce a definitivě se rozloučili s Bílou v Beskydech. Rodiče nás vesele přivítali a takto končí náš výlet do Bílé. Moc děkujeme za skvělé zážitky všem učitelům a instruktorům.

Samuel Knushi, 7. A

Více fotografií najdete ZDE