Čarodějnický den ve ŠD

2.5. 2022507x

V pátek 29. 4. 2022 jsme si ve školní družině připomněli starý lidový zvyk – pálení čarodějnic neboli filipojakubskou noc. Jedná se o velmi starou tradici, kdy lidé věřili, že vzduchem létají čarodějnice a ochraňují hospodářství od všeho zlého a večer se pak slétají na čarodějnický sabat. Děti se po obědě převlékly do kostýmů a „vylétly“ na školní dvůr, kde na ně čekalo celkem deset stanovišť a mnoho zábavných úkolů. Jako správné čarodějnice a čarodějové se pokoušeli o co nejlepší let na koštěti, házení hadem na cíl, namotávání pavouků, poznávání kouzelných bylin, navlékání těstovin na pařát, skákání v pytli a také připravovali kouzelnické lektvary. Všichni přítomní účastníci sletu naše zkoušky úspěšně zvládli a za odměnu dostali medaili a malý dáreček.

Poděkování patří také našim praktikantům, kteří nám na stanovištích pomáhali.

Za kolektiv vychovatelek

Jitka Václavíková