Den stromů ve ŠD a výsadba na školní zahradě

25.10. 2021390x

20. října se v České republice slaví Den stromů. Nápad slavit Den stromů vznikl už v polovině 19. století ve Spojených státech amerických, konkrétně v Nebrasce, ale v ČR se začal slavit tento den až roku 1906.

A jak jsme oslavili Den stromů ve školní družině?

Celý týden jsme se věnovali rozmanitým aktivitám, které se této tématiky týkají. V některých odděleních ŠD se stromy malovaly, v jiných se tvořily koláže, jinde se zkoušela technika tupování. Ve třídě jsme se společně zamysleli nad významem stromů. Povídali jsme si o tom, co stromy k životu potřebují, jaký je jejich význam pro přírodu a pro člověka, jak se dělí a jak se o ně můžeme starat.

Ve středu 20. října jsme pro děti připravili nedaleko školy Stezku mezi stromy – stanoviště s naučnými aktivitami a zábavnými úkoly, které měly prověřit jejich nabyté znalosti. Nejoblíbenějším úkolem bylo stavění domečků pro skřítky – myslím, že tento úkol děti splnily na jedničku. Lesním skřítkům se bude v jejich příbytcích více než líbit.

Zlatou tečkou tohoto dne bylo vysazení nového stromu v areálu školy. Jednalo se o okrasnou jabloň, kterou jsme vysadili ve spolupráci se Střední školou zemědělskou a zahradnickou.  Rádi bychom, aby tento strom dětem připomínal význam a důležitost stromů pro naši planetu.