Děti ze školní družiny malovaly obrázky pro Klokánek

8.3. 2021774x

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí. Jedná se o zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Naše družina se letos poprvé zapojila do výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Fond ohrožených dětí. Soutěž s názvem „Obrázek, který udělá radost hned dvakrát“ má charitativní účel, a jelikož se v dětech snažíme rozvíjet prosociální chování, neváhali jsme se do projektu přihlásit. Úkolem bylo namalovat obrázek na téma: „Moje hračka“, „Oblíbená pohádka“, „U nás doma“, „Prázdniny“, „Zima a Vánoce“. Děti se do malování vrhly s nadšením a elánem a obrázky se jim moc povedly.

Vybrané obrázky dětí budou umístěny v kalendáři FOD a na dalších propagačních věcech FOD (tašky, trička) a budou vystaveny a nabídnuty k prodeji. Výtěžek z akce poslouží dětem v zařízeních Klokánek FOD.

Už nyní na adresu školy dorazilo od organizátorů soutěže poděkování. Také my všem dětem děkujeme za krásné obrázky a jsme rádi, že jim není lhostejný osud jiných dětí.