Ponožkový den v ŠD

22.3. 2024197x

Ve čtvrtek 21. března vyrazily děti do školy s každou ponožkou jinou. A nebylo to proto, že by se ještě neuměly obléci, ale protože chtěly společně s námi podpořit „Ponožkový den“.

Na toto datum totiž připadá Světový den Downova syndromu a symbolicky odkazuje na podstatu postižení, kdy má člověk v genetické výbavě o jeden chromozom X navíc a liché ponožky podtrhnou jeho výjimečnost.

My jsme tento den využili jako příležitost, abychom si s dětmi popovídaly nejen o tomto onemocnění, ale také o rozmanitosti a jedinečnosti každého člověka a abychom dětem ukázaly, že být odlišný je normální.

Všem, kteří se do tohoto dne na podporu lidí s Downovým syndromem zapojili, děkujeme. Potvrdilo se nám, že naše děti mají srdíčko na správném místě!