Sobotní výprava ŠD na Sluňákov

19.10. 2022292x

Děti ze školní družiny se vydaly na Sluňákov. Dobrodružství začalo už na nádraží, kde nás kvůli výluce čekala náhradní doprava autobusem. Deštivou první část výpravy jsme absolvovali v pláštěnkách. Cílem byla prohlídka architektonických skvostů Galerie v přírodě Litovelského Pomoraví, která přibližuje krajinu lužních lesů kolem řeky Moravy. Umělecká díla „Rajská zahrada“, „Sluneční hora snů“, „Lesní chrám“ a „Ohniště zlaté spirály“ slouží jako tradiční místa rozhledu a souběžně jako hry pro návštěvníky zaměřené na smyslové prožitky: sluchové, hmatové, zrakové, chuťové. Děti si nejvíce užily interaktivní aktivity – stromový telefon, atlas stromů – kouzelný les poznání, les pocitů, les zvuků, zvonkohru a ukázku toku řeky Moravy (korýtko). Třešinkou na dortu naší výpravy bylo radostné dětského dovádění a opékání špekáčků v areálu lesní školky Bažinka.

Bc. Anna Bajerová a Mgr. Jana Hetmanová
vychovatelky ŠD